Náhled ZDARMA pro vaši knihu ještě před tiskem

Asi všichni známe takový vnitřní neklid v okamžiku, kdy připravený datový soubor PDF, který obsahuje skvělé autorské dílo, odešleme do tiskárny. Nemyslím tím obsahovou stránku, ale tu tzv. technologickou. Máme správně připravené obrázky pro tisk? Jsou odeslané i fonty, aby bylo možné bezchybně dílo realizovat atd.?  

My v tiskárně Typodesign takové situace řešíme se zákazníky každý den. Někdy jsou to jednoduché opravy, které zvládneme přímo v tiskárně, ale někdy musíme dílo vracet a požádat o opravy např. obrázků, slabých linek atd. V případě, že je nutné podklady vrátit, se prodlužuje čas, kdy je možné autorské dílo (knihu, brožuru, leták, prospekt apod.) začít vyrábět. Právě proto jsme připravili i tuto stránky, které pomohu vám, zadavatelům např. knihy, si připravená data ještě před odesláním prověřit a prohlédnout v elektronické podobě i s případným upozorněním, který obrázek má případně nízké rozlišení. Díky okamžitému odhalení takové chyby je možné velice operativně chybu odstranit v programu, kde bylo autorské dílo finalizováno a znovu vygenerovat finální PDF.

Pro kontrolu PDF máte dvě možnosti. Jednou z nich jednoduše nahrát data přes záložku Otestovat si PDF. Data po nahrání putují na server společnosti Typodesing, kde se automaticky provede kontrola a v několik minutách se přijde na váš e-mail, uvedený při nahrávání dat, odkaz na webové stránky, kde si prohlédnete knihu přesně v té podobě, jak bude vytištěna. Současně vás program upozorní, jaké chyby a na kterém místě v knize jsou. Jakmile provedete kontrolu a ze stránky odejdete data budou smazány z našeho severu. Pro ty autory a zadavatele, kteří si nepřejí, aby se data pro otestování odesílala z jejich počítače máme druhou možnost.  Na této internetové stránce je možné si ze záložky Ke stažení stáhnout soubor Konektor Typobook.cz. Je to malá programová aplikace, kterou po stažení na váš počítač pouze překopírujete na plochu vašeho počítače. Objeví se vám ikona www.typobook.cz a pouhým přetažení vašeho autorského díla v podobě PDF souboru se provede jeho kontrola jednotlivých fragmentů stránek (fotografie, grafika, fonty, síla linek, počet přímých barev apod.) na shodu s tiskem. Data nejsou odesílána, ale veškerou kontrolu provede programová aplikace n vašem počítači. Pokud bude přesto chtít, aby vám data prošla kontrolou v naší tiskárně stačí v průběhu používání aplikace pouze souhlasit s odesláním dat. V tom případě dojde ke kontrola v naší provozní kontrolní aplikaci na serveru a do e-mailu vám přijde odkaz na vizuální náhled vámi dodaných elektronických dat v podobě PDF. 

Můžete kontrolovat obálku i samotný knižní blok. Je to pouze zlomek času, který tomu budete věnovat. Avšak v případě odhalení chyby profesionálními nástroji pro kontrolu a náhled PDF v tomto okamžiku ušetří hodiny či dny v případě, že se nevhodně připravená data dostanou až do výroby polygrafického produktu (knihy, brožury či propagační skládačky).     

Typodesign, s.r.o.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *